31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa.
W naszej świetlicy realizujemy program profilaktyczny dotyczący różnych uzależnień. Celem programu jest przede wszystkim psychoedukacja, wsparcie psychospołeczne oraz doradztwo ukierunkowane na rozwój umiejętności życiowych, promocja zdrowego stylu życia. 🚴🏃⛹️🍊🍉
Nasze zajęcia świetlicowe skłoniły nas dziś do różnych refleksji, m.in dlaczego coraz to młodsi ludzie sięgają po papierosy lub e-papierosy? Czego w nich szukają? Doszliśmy wspólnie do jednego wniosku: ,,palenie to tylko uzależnienie" bo właściwie to nie widzimy korzyści z tego nałogu. Naszym zdaniem lepiej znaleźć zdrowszy sposób na radzenie sobie ze stresem, nerwami czy trudnymi emocjami.
Szkoda czasu, pieniędzy, zdrowia i ŻYCIA na palenie papierosów!!!
Kochani przyjaciele, jeżeli palicie to zróbcie sobie JUTRO chociaż jeden dzień przerwy od tego uzależnienia. Zachęcamy Was do tego! Jak wytrzymacie jeden dzień to wytrzymacie też każdy kolejny! ☺️😉 Pozdrawiamy! 💚















































